The Starstruck Duck - opis komiksu

Strona tytułowa komiksu
Tytuł:The Starstruck Duck
Kod historyjki:D 2004-277
Ilość stron:10
Wydany:grudzień 2004
Bohaterowie:Goofy, Kaczor Donald, Myszka Miki, Siostrzeńcy
Opis:

Donald wraz z Siostrzeńcami wybiera się do Disney-MGM Studio na Florydzie (dzisiejszego Disneylandu) by dostać autograf od Myszki Miki. Ostatecznie, po długim pościgu, spotyka swojego bohatera, jednak go nie poznaje, uważając że „Miki musi być wyższy i wyglądać na spoko gościa”.

Pomysł na komiks powstał pod koniec 1988, gdy Disney zaproponował Gladstone stworzenie komiksu promocyjnego dla nowego parku rozrywki. Ofertę tą dostał Rosa, a gdy wracał ze świąt Bożego Narodzenia – pojechał do parku zrobić szkice i notatki. Na początku 1989 roku komiks był gotowy.

Historyjka ta jest wyjątkowa z kilku względów – po pierwsze, nie została nigdy dokończona. Jest poniekąd komiksem reklamowym, gdyż pościg ochroniarzy za Donaldem prowadzi przez główne atrakcje parku (mimo to, nie został akceptowany przez Disneya, w związku z ich uwagami na temat zachowania Siostrzeńców, Myszki Miki oraz możliwych nadinterpretacji ich zachowań; stwierdzono nawet, że „komiks był zbyt komercyjny”).

W tej historyjce Rosa stworzył niejako alternatywną rzeczywistość, w której Donald z kreskówek nie nawiązuje do Donalda z komiksów (wątek z łowcami autografów oraz nawiązaniami do „Clock Cleaners”).

DUCK:Brak - istnieją tylko szkice tego komiksu.
Hidden Mickey:Brak

najlepsza strona o najlepszym rysowniku!