Return to Duckburg Place - opis komiksu

Strona tytułowa komiksu
Tytuł:Return to Duckburg Place
Kod historyjki:Qno/DRSV 1E
Ilość stron:9
Wydany:grudzień 2011
Bohaterowie:Babcia Kaczka, Bracia Be, Diodak, Gęgul Gęg, Goofy, Herlock Szolms, Kaczka Daisy, Kaczor Donald, Komisarz O'Hara, Siostrzeńcy, Świnka Cwaniak, Świnka Skrzypek, Świnka Świstacz, Wolframik, Wujek Sknerus, Żelibor Żuk
Opis:

Komiks ten został narysowany przez Rosę do wspólnego scenariusza z Rayem Foushee w 1970 roku. Został wydany dopiero w 2011 roku w "Don Rosa samlede verk 1".

Akcja dzieje się po dwunastu latach od ostatniej wizyty w Kaczogrodzie. Dorośli już siostrzeńcy narzekają na ich wyzysk przez kapitalistów oraz brak funduszy na edukację. Wspominają stare czasy, gdy ich znajomi nie stoczyli się – Goofy popadł w alkoholizm po śmierci Mikiego czy Daisy która po sukcesie filmu opartego na jej pamiętniku odcięła się od reszty. Uosobiają kapitalizm ze swoim wujkiem Sknerusem i zamierzają wysadzić jego skarbiec. W międzyczasie Donald znerwicowany przez brak szacunku do jego czasu przez bogacza, próbuje go zabić, a po nieudanych próbach -wysyła mu bombę. Ta, niestety wraca do kaczora z racji błędu podczas adresowania. Donald z racji nagromadzenia się swoich niepowodzeń, zaczyna myśleć o samobójstwie.

Kaczorki również próbują zmontować swoją bombę na tą okazję – zmniejszają trotyl i przyklejają go do monety, wiedząc, że gdy Sknerus będzie je liczył, spowoduje eksplozję. Niestety, do tej dochodzi podczas pucowania monet przez Donalda. Skarbiec ulega całkowitemu zniszczeniu, doprowadzając do bankructwa bogacza. Mimo zaplanowania zbrodni doskonałej, Siostrzeńcy trafiają do więzienia, gdyż pracujący na uniwersytecie Diodak szpieguje wszystkich studentów. Wyrokiem sędziego 176-671 zostają oddani w ręce ich ojca, którym okazuje się Kaczor Duffy.

Jeśli chcesz przeczytać ten komiks, kliknij tutaj: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

DUCK:Brak
Hidden Mickey:Hidden Mickey znajduje się w drugim kadrze drugiej strony komiksu, pod kalendarzem.

najlepsza strona o najlepszym rysowniku!