The Once And Future Duck - opis komiksu

Strona tytułowa komiksu
Tytuł:The Once And Future Duck
Kod historyjki:D 95079
Ilość stron:24
Wydany:maj 1996
Bohaterowie:Diodak, Kaczor Donald, Siostrzeńcy, Wolframik
Opis:


Kod obrazka: FC PM 388D
Diodak z pomocą Donalda pracuje nad wynalezieniem wehikułu czasu. Siostrzeńcy zauważają jednak kilka problemów maszyny – między innymi to, że Donald próbuje poruszać się w czasie bez odpowiedniej ochrony. Kaczory postanawiają więc wyjechać do Stonehenge, gdyż to jedyne znane miejsce, w którym nie było żadnych przedmiotów czy drzew. Przewodnik opowiada im o królu Arturze, który jest kolejną atrakcją okolicy. W końcu nadchodzi moment próby przeniesienia się w czasie – Donald nie odłączył się jednak od swoich bliskich, a jedynie rzeczy kaczorów i przewodnik wyparowali. Bohaterowie nie rozpoznają jednak nawet najbliższej okolicy, a w końcu docierają do starego fortu (jak mniema Donald – jednego z obozu Młodych Skautów). Próbując wejść do środka, kaczki zostają wzięte za Saksończyków i osądzone przez króla Artura. Zdenerwowany Diodak postanawia zatrąbić, co przeraża Celtów i pozwala uciec Donaldowi i Siostrzeńcom. Uciekają samochodem do Stonehenge, by naprawić wehikuł. Niestety, przeszkadza im w tym oddział króla. Znerwicowany Donald jakimś cudem poraża całe wojsko – Diodak w ten sposób odkrywa sekret Stonehenge, które jest rodzajem kosmicznej baterii. Barbarzyńcy uzmysławiają sobie, że potęga pochodzi z kielicha, będącego jedną z części wehikułu. Dzięki tej mocy Donaldowi i Diodakowi udaje się być chwilowo niewidzialnym i zapobiec atakowi, jednak wojownicy biorą za zakładników Hyzia, Dyzia i Zyzia. Diodak przygotowuje strój superbohatera, który pozwoli przemienić energię w siłę. Tak też się dzieje – Donald w kombinezonie dokonuje demolki wioski, lecz przewraca się o Wolframika, którego walkie-talkie przejmuje część mocy. Przez to król Artur również dostaje dodatkową moc. Wtedy też przez krótkofalówkę odzywa się Diodak, który przeraża króla, przez co postanawia zniszczyć „talizman” – wtedy też jego miecz zostaje w kamieniu. Niestety, na głowę Donalda spada cegła, która niszczy hełm. Jedyną nadzieją zostaje Wolframik, który tworząc prymitywną antenę, przejmuje moc, wyciąga miecz z kamienia i ratuje kaczory z opresji, zaciągając ich do kamiennego kręgu. Wtedy to też Merlin postanawia zmienić fakty i głosić, że to król Artur dokonał tych czynów.

Ta historyjka nawiązuje do komiksu „Niewielki mur” i jest oparta częściowo na starej historyjce o Pertwillabym Papersie – „Knightime”.

DUCK:

Dedykacja znajduje się w źdźbłach trawy po lewej stronie Siostrzeńców.

DUCK na ilustracji jest na cegle po prawej stronie od Króla Artura.

Hidden Mickey:Pierwszy Miki jest widoczny na wehikule czasu Diodaka, w zegarku (strona 2, kadr 5), drugi - na stronie 18, w kadrze 6, w lewym górnym rogu, tuż obok ogniska. Trzecią "myszką" jest wspomnienie Donalda na stronie 17 w kadrze 3.

najlepsza strona o najlepszym rysowniku!