Kaczor, którego nie było - opis komiksu

Strona tytułowa komiksu
Tytuł polski:Kaczor, którego nie było
Tytuł oryginalny:The Duck Who Never Was
Kod historyjki:D 93574
Ilość stron:16
Wydane:maj 1994
Wydanie w Polsce:Kaczor Donald 2014-09
Bohaterowie:Babcia Kaczka, Bracia Be, Diodak, Gęgul Gęg, Goguś, Kaczka Daisy, Kaczor Donald, Magika De Czar (flashback), Siostrzeńcy, Wolframik, Wujek Sknerus
Opis:


Kod obrazka: D 11553
Donald w dniu swoich urodzin idzie na rozmowę kwalifikacyjną do Muzeum Kaczorowego. W międzyczasie ubolewa nad swoim losem – czuje się nikim i jest traktowany jak nikt przez swoje otoczenie. Przez błąd kadrowego podanie Donalda zostaje odrzucone, a sam kaczor dostaje od niego zegarek. Gdy pechowiec zaczyna się nim bawić, zegarek psuje się, a jedna ze sprężyn uderza Donalda, powodując, że spada na niego urna z urodzinowym dżinem. Dżin spełnia życzenie solenizanta, który prosi, by się nigdy nie urodził. Kaczogród zmienia się nie do poznania – staje się totalną ruiną, gospodarstwo Babci Kaczki przejął Diodak, sama Babcia została sekretarką Daisy (która została bogatą, nieszczęśliwą pisarką). Donald zabiera swój samochód spod Skarbca, gdy spotyka chudego Gęgula – to on w miejsce kaczora został asystentem Sknerusa i to on zniszczył jego fortunę. Donald postanawia zobaczyć jeszcze Gogusia – gdyby ten był równie nieszczęśliwy, jak reszta mieszkańców Kaczogrodu, jego nieistnienie miałoby sens. Niestety, jego kuzyn nadal był gigantycznym szczęśliwcem, który tragicznie opiekował się zatłuszczonymi Siostrzeńcami. Goguś rozpoznaje w nim złodzieja „trzystatrzynastki”, która w zmienionym świecie należała do niego i nasyła na niego policjantów – Braci Be. Donald uciekając wjeżdża do muzeum, gdzie prosi o to, by dżin cofnął jego życzenie. Tak też się dzieje – w domu czekała na niego cała rodzina z prezentami i sekretnym przyjęciem urodzinowym, a urzędnik przeprosił za swój błąd i zaproponował mu pracę.

Komiks został narysowany z okazji 60 urodzin Donalda. Opowieść jest oparta na klasycznym filmie Franka Capry „It’s a Wonderful Life” z roku 1946.

Na piątej stronie znajduje się graffiti z karykaturą Byrona Ericksona, dobrego przyjaciela Dona z Gladstone. By nie musieć dokładnie określać daty, w której dzieje się akcja komiksu, Goguś nakazuje wetknięcie większej ilości świeczek na tort – mimo to, Rosa popełnia mały błąd. Siostrzeńcy proszą Donalda o przełączenie kanału pilotem, lecz te nie istniały w latach pięćdziesiątych, kiedy to Don lokuje swoje historyjki.

Muzeum Kaczorowe i statek wikingów pochodzą z „The Golden Helmet” Barksa, historia ze skrzynkami z „Nosił kaczor razy kilka...”. Po demolce muzeum Donald ukrywa się w kwadratowych jajkach z „Lost In the Andes!”.

DUCK:Brak - niestety, nie wiadomo, dlaczego.
Hidden Mickey:
Strona 4, panel 6 i 9 - Miki znajduje się w gablocie. Co ciekawe, w wersji amerykańskiej ocenzurowano pierwszą postać Mikiego, a drugiej, po zdemolowaniu muzeum, już nie!

najlepsza strona o najlepszym rysowniku!