Dawnych wspomnień czar - opis komiksu

Strona tytułowa komiksu
Tytuł polski:Dawnych wspomnień czar
Tytuł oryginalny:The Coin
Kod historyjki:F PM 99001
Ilość stron:12
Wydane:październik 1999
Wydanie w Polsce:Kaczor Donald 2001-14
Bohaterowie:"Połyskliwa" Złotka O'Gilt, Babcia Kaczka, Bracia Be, Diodak, Gęgul Gęg, Goguś, Kaczka Daisy, Kaczor Donald, Młodzi Skauci, Panna Matylda Stempel, Wolframik, Wujek Sknerus
Opis:

Sknerus wysyła Donalda, by ten kupił mu gazetę z wiadomościami finansowymi. Wręcza mu na ten cel 25 centów, które początkowo wydają się być bezwartościowe, jednak po chwili przypomina sobie o jej gigantycznym znaczeniu. W międzyczasie Donald spotyka Gogusia, który zastanawia się nad udziałem w loterii, na którą Daisy piecze ciasto.

Kod obrazka: FC PM 333D
Dochodzi do wymiany zdań, w wyniku której kaczor rzuca monetą – niestety jej nie łapie, gdyż po jego nodze (i monecie) przejeżdża auto Babci Kaczki. Moneta wbija się w oponę – przy próbie jej wyciągnięcia pieniążek wylatuje w powietrze i trafia prosto w głowę Donalda, który szuka pocieszenia u Daisy. Odbija się od niego, a następnie niszczy mikser. Kaczor zanosi urządzenie do Diodaka, który jest zajęty rozmową telefoniczną ze Sknerusem. Chcący mu pomóc Wolframik wyciąga tkwiący pieniądz w łopatkach miksera i niechcący wrzuca ją pod promień antygrawitacyjny – dwudziestopięciocentówka wpada do ust jednego z Braci Be siedzących na dachu, którzy zaglądają do Skarbca, chcąc poznać kombinację do sejfu. Moneta spada wprost w dłoń Gogusia, który za 25 centów kupuje los na loterię Młodych Skautów i w efekcie wygrywa ciasto. Za zarobione z loterii pieniądze skauci wybierają się na Wieżę McKwacza, gdzie ostatnie 25 centów (zgadnijcie, jaka moneta ma taką wartość!) wykorzystują, by opłacić lornetkę dla jednego ze skautów. Pieniądz jednak wypada z maszyny, trafia ponownie Donalda w głowę i spada do studzienki kanalizacyjnej (a dokładniej pod bluzę brata Be), w której złodzieje robią podkop do Skarbca. Gdy wreszcie udało otworzyć im się drzwi sejfu, spod bluzy wypada pieniądz, zatrzymując się dokładnie w promieniu fotokomórki. Sknerus zamyka sejf, gdy znajduje swoją upragnioną monetę, która, jak się dowiadujemy, jest związana z jego wspomnieniem o młodzieńczej miłości – Złotce O’Gilt.

Jest

Kod obrazka: XFC AA2000-18
to jedyna stuprocentowo nie zaakceptowana historyjka przez Egmont. Jako powód podano brak głównego bohatera – gdyż jest nim moneta! „Z drugiej strony przedstawienie
historyjki z punktu widzenia monety może być interesujące! Niestety, mojemu redaktorowi komiks nie wydawał się nawet śmieszny. A ja myślałem, że to jedna z moich najzabawniejszych historyjek...”. Komiks został wydany, gdy francuskie wydawnictwo Hachette poprosiło o narysowanie kilku komiksów dla nich – scenariusz został zaakceptowany i tak historyjka mogła się ukazać. Na ostatniej stronie znajduje się kilka przerysowanych kadrów z „Back to the Klondike” Barksa.

DUCK:

DUCK wtopiony jest w cegły znajdujące się po lewej stronie Donalda, tuż nad monetami.

DUCK na okładce do tego komiksu znajduje się na liściach wieńca laurowego na monecie. DUCK na plakacie znajduje się na monecie z 1877 roku z młodym Sknerusem - wtopiony jest w liść laurowy. Można tam też znaleźć ukrytego Dona - na monecie w prawym dolnym rogu!

Hidden Mickey:Brak

najlepsza strona o najlepszym rysowniku!