Najeźdźcy - opis komiksu

Strona tytułowa komiksu
Tytuł polski:Najeźdźcy
Tytuł oryginalny:Attaaaaaack!
Kod historyjki:F PM 00201
Ilość stron:12
Wydane:maj 2000
Wydanie w Polsce:Kaczor Donald 2000-51-52
Bohaterowie:Arszen Lampen, Kaczor Donald, Wujek Sknerus
Opis:


Kod obrazka: XFC AA2001-01
Sknerus jest przemęczony ciągłymi atakami na jego majątek. Twierdzi, że oddałby wszystko za system wczesnego ostrzegania. Sytuację chce wykorzystać Donald, który prosi Diodaka o zbudowanie takowego. System działa rewelacyjnie – zapobiega atakowi Arszena Lampena czy ohydiańskich szpiegów. Zachęcony szybkim zarobkiem Donald podkręca moc urządzenia na maksimum – okazuje się, że jakaś armia planuje atak na skarbiec. Sknerus wzywa do pomocy całą armię, która ma chronić jego majątku. Okazuje się jednak, że napad cały czas postępuje dalej – przerażony bogacz posuwa się do destrukcji Skarbca, gdy z systemu ostrzegania pojawily się komunikaty o pomyślnym przeprowadzeniu ataku – Donald ustawiając maksymalną moc, podsłuchał mrówki, atakujące cukierniczkę.

”Trudno mi napisać coś ciekawego na temat tej historyjki. To zwykły, 12-stronicowy gagowy komiks. Nie musiałem wyszukiwać do niego ciekawostek, historycznych szczegółów, żadnych nawiązań do Barksa.

Lubię takie "lekkie" historyjki, ale przyznam, że dziwnie się przy tym czuję, ponieważ historyczne szczegóły i ukryte nawiązania to mój konik. Powiem jeszcze, że jest to druga historyjka stworzona dla francuskiego wydawcy, po "Dawnych wspomnień czar".

Epizodycznie pojawiają się tutaj Magika De Czar, Bracia Be, burmistrz i mój Arszen Lampen, pragnący zakończyć karierę efektywnym włamaniem do skarbca Sknerusa. Na dodatek Arszen nie chce zabrać pieniędzy McKwacza - chce tylko pokazać, że je ukradł.

Warto wspomnieć, że w tym komiksie pokazuję przekrój skarbca. I tu nasunęło się pytanie: Kto z czytelników był kiedyś w skarbcu? Pomyślałem więc, że zrobię to, na co wydawcy czekali od lat - plan skarbca. Od teraz używam ich tworząc każdą historyjkę, a pokażę Wam je wkrótce?”

DUCK:

DUCK schowany jest w podstawie działa (odwrócony o 90 stopni).

Dedykacja na okładce jest ukryta w oknach wieżowca po lewej stronie.

Hidden Mickey:
Głowa myszona ukryta jest na kubku Donalda - na każdym panelu pierwszej strony oraz na drugiej stronie - kadry 4 i 5.

najlepsza strona o najlepszym rysowniku!