Z annałów Młodych Skautów - opis komiksu

Strona tytułowa komiksu
Tytuł polski:Z annałów Młodych Skautów
Tytuł oryginalny:W.H.A.D.A.L.O.T.T.A.J.A.R.G.O.N.
Kod historyjki:D 97052
Ilość stron:16
Wydane:październik 1997
Wydanie w Polsce:Kaczor Donald 1998-31
Kaczor Donald 2006-13 (jako Młodzi Skauci: Początek
Bohaterowie:Al Taliaferro, Ted Osborne, Babcia Kaczka, Druh Śpioch, Kaczor Donald, Młodzi Skauci, Panna Matylda Stempel, Siostrzeńcy, Wujek Sknerus
Opis:


Kod obrazka: FC PM 310D
Donald rozmyśla nad tym, czy większą rolę w prawidłowym wychowaniu Siostrzeńców odegrał on, czy organizacja Młodych Skautów. Wspomina o tym, jak poszukując kaczorkom pomysłów na nudę, trafia na Światowy Zlot Młodych Skautów, podczas którego pojawiają się najstarsi członkowie Młodych Skautów (notabene, dwaj nazwani na cześć rysowników Disneya Osbourne i Talllafiero) oraz Babcia Kaczka, która jest potomkinią założyciela stowarzyszenia. Kaczorki postanawiają zapisać się do najstarszego Zastępu Numer Jeden, gdy ich prośba zostaje odrzucona, ponieważ witają się z Babcią Kaczką per „babciu”. Po uzmysłowieniu sobie przez drużynowych, że Siostrzeńcy rzeczywiście są spokrewnieni z Babcią Kaczką, zostają powitani z wielką fetą. Mimo tego, muszą przejść test wstępny, polegający na odkryciu resztek Fortu Kaczogród, który stał w miejscu dzisiejszego Skarbca. Okazuje się, że Sknerus zdemontował fort, a jego resztki gdzieś umieścił – jednak sam centuś nie chce powiedzieć, gdzie je ukrył.

Kod obrazka: FC PM 316D
W międzyczasie pies Skautów postanawia odstraszyć Donalda, gdyż według niego Skauci powinni być samodzielni. Kaczorki obchodzą więc same po wszystkich fabrykach McKwacza, które używają drewna, aż w końcu znajdują trop w fabryce dykty. Tam powoli zaczyna się proces niszczenia drewna, gdyż centuś nie zamierza go oddawać za darmo dla organizacji. Kaczorki rzeczywiście odnajdują drewno z fortu, jednak sami znajdują się w pułapce – jadą prosto na linii do maszyny tnącej drewno na wiór. Z opresji ratuje ich Donald, który cały czas pilnował Siostrzeńców, mimo goniącego go Nadrekruta. Fort udaje się zrekonstruować, Siostrzeńcy – zostają przyjęci jako nadskauci, a sam Donald zostaje wyróżniony przez nich orderem. Do tej pory czuje się jednak im potrzebny, gdyż bez niego nie byli by w stanie zdobywać kolejnych skautowskich odznak.

DUCK:

Dedykacja znajduje się na falbankach fotela, do góry nogami.

DUCK na ilustracji FC PM 310D znajduje się na beli po lewej stronie od Drucha Śpiocha.

Hidden Mickey:Na stronie 11, w kadrze 6, pies obwąchuje komiks z Myszką Miki na okładce.

najlepsza strona o najlepszym rysowniku!