Ostatni władca Eldorado - opis komiksu

Strona tytułowa komiksu
Tytuł polski:Ostatni władca Eldorado
Tytuł oryginalny:The Last Lord Of Eldorado
Kod historyjki:D 96066
Ilość stron:30
Wydane:styczeń 1998
Wydanie w Polsce:Komiksy z Kaczogrodu 3 - Sknerus - Podróże Sknerusa McKwacza
Bohaterowie:Granit Forsant, Kaczor Donald, Siostrzeńcy, Wujek Sknerus
Opis:


Kod obrazka: GC DR 22
Sknerus wraz z rodziną wybrał się na Karaiby by przeszukać wraki w celu znalezienia skarbów. W jednym z nich Donald znajduje złotą tabliczkę z niemieckiego banku, która zaciekawia skąpca. Postanawia on wykupić ten bank od, jak się okazuje, Granita Forsanta. Następnego dnia kaczory otwierają jedyną pozostałość po upadłym banku – szkatułkę, w którym zawarty jest akt własności miasta Omagua – Eldorado. Z racji tego, że założyciele banku zostali skazani za dezercję i podobne czyny, Sknerusowi potrzeba tylko umowy między trzema lordami. Dokumenty

Kod obrazka: FC PM 318D
znajdują się w Bogocie w zakonie Świętego Tomasza, dokąd zmierzają kaczory – wraz z Granitem. Dzięki temu, że Sknerus zwraca zakonowi plakietkę Quasady, może wejść do archiwum . Gdy w końcu Donald znajduje kontrakt Eldorado, kradnie go przebrany za zakonnicę Forsant. Kaczorowi udaje się jednak odzyskać kontrakt, który jasno mówi, że lordowie są właścicielami złota zdeponowanego w banku. Kaczki przedzierają się przez Andy, gdy Granit próbuje założyć na nich zasadzkę – na szczęście, nie udaje się mu to i po ekstremalnej przejażdżce Sknerus i spółka docierają nad jezioro Teutaca. Niestety, pod jeziorem nie było ani grama złota. Złoto leżało w dolinie obok, ukryte pod dżunglą, które odsłoniło się akurat w momencie sprzedaży banku dla Granita. Gdy Sknerus cieszył się z podwójnej wygranej (uzyskania wszystkich pieniędzy Forsanta oraz znalezienia Eldorado), kontrola skarbowa odebrała Sknerusowi całą nowo znalezioną własność.

Komiks nawiązuje do „Syna Słońca” jak i „The Gilded Man” Carla Barksa.

DUCK:

Dedykacja ukryta jest w falach w lewym dolnym rogu.

Na ilustracji FC PM 318D DUCK znajduje się w gąsienicach buldożera, a na okładce GC DR 22 - w liściach czapki władcy Eldorado.

Hidden Mickey:Brak

najlepsza strona o najlepszym rysowniku!