Gość krainy snów - opis komiksu

Strona tytułowa komiksu
Tytuł polski:Gość krainy snów
Tytuł oryginalny:The Dreamtime Duck Of The Never Never
Kod historyjki:D 92314
Ilość stron:15
Wydane:czerwiec 1993
Wydanie w Polsce:Kaczor Donald - Wydanie specjalne 2000-01 - Sknerus
Komiksy z Kaczogrodu 2010-01 - Życie i czasy $knerusa McKwacza
Bohaterowie:Jabiru, Fergus McKwacz, Nerwus McKwacz, Wujek Sknerus
Opis:

Jest to siódmy rozdział opowieści o życiu Sknerusa McKwacza. Kaczor, podążając za fortuną, trafia do Australii, gdzie znaleziono złoto. Podróżując po piaskach pustyni, ratuje czarownika z plemienia Aborygenów przed bandytą. Czarownik ujawnia przed McKwaczem cel swojej podróży, co zaciekawia kaczora – Sknerus postanawia pomóc Aborygenowi w ceremonii i zostaje flecistą. Dzięki uprawianym czarom, piaski pustyni odkrywają świątynię Bindagbinadgsa, do której Aborygen i Sknerus spuszczają się dzięki linie McKwacza. Jabiru opowiada Sknerusowi o
przepowiedni, która nie jest dla kaczora interesująca – o wiele ciekawszym jest wielki opal, będący relikwią Aborygenów. W międzyczasie bandyta kradnie linę bohaterom i w zamian oczekuje oddania mu relikwii. Niestety, złodziej oszukuje Jabiru i Sknerusa i zrzuca linę na dno jaskini. Sknerus zaczyna grać na flecie, co przywołuje do niego samotnego emu – zaczepia o jego szyję linę i wyciąga Jabiru. Kaczor rusza w pogoń za złodziejem - wkrótce go chwyta i zabiera ze sobą. Wbrew wcześniejszym
przekonaniom Szkota, przepowiednia się spełnia – zostaje stratowany przez kangury, a przez pustynię przechodzi powódź. Sknerus oddaje opal oraz znajduje Jabiru w innej jaskini, ubolewając nad zagubioną dziesięciocentówką. Aborygen tłumaczy kaczorowi przepowiednię – i rzeczywiście, dziesięciocentówka odnajduje się w gnieździe altannika. McKwacz prosi o dalsze wskazówki, które kierują go na północ, do Jukonu!

W pierwszym kadrze na pierwszej stronie znajduje się nawiązanie do jeszcze nie narysowanego wtedy komiksu „Stróż
prawa z Pizen Bluff”. Rozdział oparty jest na „Loony Lunar Gold Rush”, gdzie Sknerus opowiada o pobycie w Kaligoorie. Imię Jabiru też nie jest przypadkowe – jak sam Rosa mówi: „Przypominam sobie długie rozmowy z profesorem-ekspertem od Australii i Aborygenów. Pytałem, jakie imię mogłoby by najbardziej mitologiczne, a on mówił, że i tak tylko tuzin ludzi w USA by to wiedziało. Ale przyciskałem go, aby kilka kolejnych czytelników disnejowskich komiksów wybrało zawód archeologa.”.

„Studiując historię do tej historyjki dowiedziałem się, że Aborygeni wiedzieliby więcej o swojej historii niż inne cywilizacje. Pomyślałem więc, że rodowity Australijczyk mógłby nauczyć McKwacza stosunku do skarbów. Historyjki Barksa są nafaszerowane historią, przez co są znacznie bardziej ciekawsze od innych. W samym Louisville wśród moich znajomych znalazłem trzech archeologów, którzy wybrali ten zawód przez komiksy z Wujkiem Sknerusem.”.


Kod obrazka: ARC US 291
„Nie mogę powiedzieć nic ciekawego, oprócz tego, że to ładna scenka przedstawiająca akcję i niebezpieczeństwo w jednym. Natomiast był problem z owalnym portretem. Rysowałem je na osobnych kartkach - nie bezpośrednio na okładce. Gladstone zmniejszał je na komputerze. Zwróć uwagę na podniesiony palec Sknerusa. Co on pokazuje? Tak naprawdę McKwacz miał rzucać bumerangiem, ale usunęli go dodając ramkę. Później zauważyłem też dziwny wyraz twarzy kaczora, jednolity na obu koniuszkach dzioba. W dodatku jedna źrenica oka jest za duża. Ech!”.

DUCK:

Dedykacja ukryta jest na piórku z didjeridoo.

DUCK na okładce ukryty jest na kolanach wielbłąda.

Hidden Mickey:

Myszka znajduje się pośród 20000 letnich obrazków w prawym dolnym rogu na stronie 6, panelu 5.


najlepsza strona o najlepszym rysowniku!