Pod kopułą - opis komiksu

Strona tytułowa komiksu
Tytuł polski:Pod kopułą
Tytuł oryginalny:Treasure Under Glass
Kod historyjki:D 90227
Ilość stron:20
Wydane:styczeń 1991
Wydanie w Polsce:Kaczor Donald 2010-17-18
Bohaterowie:Kaczor Donald, Siostrzeńcy, Wujek Sknerus
Opis:


Kod obrazka: D 10257
Sknerus wraz z rodziną poszukuje wraków na południe od Florydy. Poszukuje galeonów ze skarbami z XVII wieku, które opisał kapitan Melian, wykorzystując jeden z pierwszych dzwonów nurkowych. Nie wiedzą, że znajdują się na terenie przywłaszczonym sobie przez jednego z poszukiwaczy skarbów. Postanawia przeszkodzić on kaczorom, rozrzucając mięso wokół statku bogacza, które przyciąga rekiny. Donald i Siostrzeńcy znajdują schronienie w

Kod obrazka: FC PM 341D
starym dzwonie nurkowym, który pozwala im wydostać się na powierzchnie, z małą pomocą Sknerusa. Okazuje się, że na wraku badanym przez nich, musi znajdować się gdzieś mapa wskazująca położenie wraków. Niestety, jej stan oraz obecność rekinów nie ułatwia zadania kaczorom. Donald wpada więc na plan osuszenia fragmentu morza – postanawia zamówić gigantyczną szklaną kopułę, z której wypompuje on wodę. Gdy kaczory wreszcie chodzą pod wodę, ich wrogowie postanawiają przejąć statek bogacza. W międzyczasie Donald i Siostrzeńcy
fotografują mapę, co pozwoli im szukać kolejnych wraków. Niestety, aparat kradnie drugi poszukiwacz, pozostawiając kaczory na dnie. Na nieszczęście, słupki utrzymujące kopułę puszczają, a sama kopuła – wystrzeli w górę. Kaczory zmuszone są więc, by wypłynąć ze środka bańki, co na szczęście im się udaje. Dodatkowo, podstępni złodzieje znaleźli się w środku kopuły, przez co stali się jej więźniami, zdanymi tylko na łaskę Sknerusa. W zamian za oddanie aparatu, kaczory ratują rzezimieszków i oddają ich w ręce sprawiedliwości.

DUCK:

Według niektórych wersji, DUCK jest ukryty pośród fal (litery C i K są dosyć widoczne na pierwszym planie, brak jednak pozostałych), oficjalnie jednak dedykacji nie ma.

DUCK na ilustracji FC PM 341D znajduje się na liściach na krzaczku po lewej dolnej stronie.

Hidden Mickey:Brak, jednak Hidden Mickey na ilustracji FC PM 341D schowany jest w bąbelkach powietrza ponad głową Donalda.

najlepsza strona o najlepszym rysowniku!