Kaczor, który spadł na Ziemię - opis komiksu

Strona tytułowa komiksu
Tytuł polski:Kaczor, który spadł na Ziemię
Tytuł oryginalny:The Duck Who Fell to Earth
Kod historyjki:D 90161
Ilość stron:12
Wydane:maj 1991
Wydanie w Polsce:Kaczor Donald 2011-24-25
Bohaterowie:Kaczor Donald, Panna Matylda Stempel, Wujek Sknerus
Opis:


Kod obrazka: GC DR 14
Sknerus zamierza zbierać złom z kosmosu i go odsprzedawać – modernizuje więc stary samolot z demobilu i wykorzystuje Donalda jako swoją załogę. Gdy wreszcie, po długim czasie, Kaczory i profesor Molekuł dostają się na orbitę, okazuje się, że złapanie satelity nie jest takie proste. Sknerus zamierza więc powrócić na Ziemię i wyłącza odrzutowy silnik – powoduje to utratę grawitacji, a biedny Donald wylatuje z samolotu. Zarówno samolot jak i Donald spadają coraz szybciej, a powietrze wytwarza coraz większe tarcie. Na szczęście dla kaczora jego odrzutowy plecak zaczyna działać. W międzyczasie samolot spada coraz szybciej – Sknerus postawia więc wybić szyby, by zmienić nacisk powietrza i w ostatniej chwili zmienia położenie statku

Kod obrazka: KJD 112
– zarówno on, jak i profesor Molekuł są uratowani. Niestety, Donald nadal spada – prosto na skrzydło samolotu, z którego do oceanu zrzucają go piloci. Zostaje przypadkowo złowiony przez rybaków w San Francisco i zamknięty w więzieniu za włóczęgostwo – profesor uważa, że Donald pogubił się w czasoprzestrzeni, za co Sknerus nie zapłaci ani złotówki.

Według Rosy tylko Diodak mógł zagrać rolę profesora Molekuła. Jednak z powodu barksowskich odniesień do „Donald Duck Atom’s Bomb” tak się nie stało. Pomysł na komiks pochodzi jeszcze z czasów, gdy Rosa rysował dla fanzinów. Jedynym problemem z tą historyjką jest umieszczenie satelitów w latach 50. czy 60. – na szczęście, jest to „komiks sf” więc Rosa mógł pozwolić sobie na małe odstępstwo od faktów.

DUCK:

Miejsce ukrycia oryginalnej dedykacji jest nieznane. Jednak w niektórych wersjach odnalezienie jej jest banalne, ponieważ jest ukryta na chodniku - przyczynił się do tego sam Egmont!

DUCK na okładce KJD 112 znajduje się w ognistym ogonie spadochronu, a w okładce GC DR 14 - w oczkach siatki na satelity.

Hidden Mickey:Brak, jednak na okładce KJD 112 pojawia się zgrupowanie planet, przypominające twarz Myszona.

najlepsza strona o najlepszym rysowniku!