Zbieracz krokodyli - opis komiksu

Strona tytułowa komiksu
Tytuł polski:Zbieracz krokodyli
Tytuł oryginalny:The Crocodile Collector
Kod historyjki:AR 125
Ilość stron:18
Wydane:październik 1988
Wydanie w Polsce:Komiksy z Kaczogrodu 2011-01
Bohaterowie:Kaczka Daisy, Kaczor Donald, Siostrzeńcy, Wujek Sknerus
Opis:


Ta okładka Carla Barksa
posłużyła jako inspiracja
Kod obrazka: W OS 348-00
Donald jedzie wraz z Daisy i Siostrzeńcami do zoo wujka Sknerusa. Kiedy kaczory obserwują jednorożca, bogacz wspomina o jeszcze rzadszych zwierzakach – boskich krokodylach, które wyróżniały się symbolem na plecach – identycznym, jaki miała Daisy na swojej nowo zakupionej torebce z krokodylej skóry. Sknerus obiecuje Donaldowi 10 tysięcy za znalezienie takiego gada. Donald wraz z Siostrzeńcami udaje się więc do Kairu, gdzie wyprodukowano torebkę – tam sprzedawca mówi im, że skóra została zakupiona w El Fajum. Dowiadują się, że ten znak to znak diabła, a skóra pochodzi z jeszcze innego miejsca – z Chartumu. Stamtąd kaczory odsyłane są jeszcze dalej, gdyż święty krokodyl został upolowany nad jeziorem Wiktorii. Wreszcie znajdują myśliwego, który brał udział w polowaniu na poszukiwanego gada – okazuje się, że został on znaleziony martwy, a jego ciało przywędrowało z Kagery. Podgryziony przez hipopotama Donald przelatuje ponad trawami do źródła Nilu i wreszcie znajduje dopiero co wyklutego krokodylka ze znakiem Sebka. Gdy maluch ucieka pod wodę, udaje się on do gigantycznej jaskini – świątyni Sebekhetepa. Kaczory deptają po świątyni, nie wiedząc, że podłogą są tak naprawdę głodne krokodyle. Udaje się im wyjść kanałem odpływowym na zewnątrz, a Donald, by nie musieć użerać się z dorosłym, niebezpiecznym krokodylem, postanawia zabrać jajko świętego krokodyla.

I w tym komiksie jest kilka nawiązań do Barksa – Zoo Sknerusa pochodzi z "Trail of the Unicorn", Barney Bear i Benny Burro (wczesne, niedisneyowskie postaci Barksa): "Barney Bear and Benny Burro", a sam komiks był inspirowany okładką narysowaną przez Carla.

DUCK:
Dedykacja jest schowana w płatkach kwiatków na pierwszym planie, vis-a-vis kucharza.
Hidden Mickey:
Pierwsza myszka ukryta jest na ścianie łowcy skór w pierwszym kadrze strony 9; druga - w hieroglifach na lewej kolumnie na stronie 14, w kadrze 2.

najlepsza strona o najlepszym rysowniku!