Soundtrack do "Życia i Czasów Sknerusa McKwacza

Podobnie jak wielu innych twórców, Don Rosa ma liczne grono fanów. Część z nich w swojej pasji chce podziękować twórcy, tworząc koszulki, grafiki, czy – jak to bywa częściej w przypadku disneyowskich rysowników – swoje fanarty. Pewien fan przygód Sknerusa wychodzących spod ręki amerykańskiego mistrza postanowił zrobić coś o wiele bardziej oryginalnego…

Mowa tu oczywiście o Tuomasie Holopainenie, który podczas spotkania z fanami w Finlandii w 2011 roku podszedł do Rosy i opowiedział mu o swoim marzeniu – stworzeniu soundtracku do nieistniejącego filmu opartego na podstawie „Życia i Czasów Sknerusa McKwacza”. Sam Don początkowo pochodził sceptycznie do tego pomysłu („Lubię muzykę lat 40. I 50., a ten koleś jest liderem metalowego zespołu”).
Dwa lata później Holopainen odezwał się znowu, mówiąc, że ścieżka jest już napisana i że ma umówioną sesję nagraniową z London Symphony Orchestra. Po tym, poprosił o odwiedzenie go w studio by nagrać kilka scen do klipu promocyjnego. Jedynym wkładem Dona było narysowanie szkicu na okładkę, podczas gdy resztę pracy wykonał grafik komputerowy.

Płyta ukazała się nakładem Nuclear Blast Records 11 kwietnia 2014 roku i już w maju pokryła się złotem w Finlandii. Na krążek składa się 10 utworów (+ dodatkowa, inna wersja singla A Lifetime of Adventure w wydaniu z iTunes).

Lp.
Tytuł utworu
Nawiązuje do:
1.Glasgow 1877Ostatni z Klanu McKwaczów, Władca Missisipi
2.Into the WestKowboj Badlandów, Właściciel Miedzianego Wzgórza
3.Duel & CloudscapesNowy władca zamku
4.DreamtimeGość krainy snów
5.Cold Heart of the KlondikeWięzień Doliny Białej Śmierci, Król Klondike, Dwa serca w Jukonie
6.The Last SledOstatnia podróż do Dawson
7.Goodbye, PapaMiliarder z Ponurych Wzgórz
8.To Be RichNajeźdźca z Kaczogrodu, Najbogatszy Kaczor na świecie
9.A Lifetime of AdventureSamotnik z hrabstwa McKwacz
10.Go Slowly Now, Sands of TimeSamotnik z hrabstwa McKwacz

Więcej informacji oraz film znajdziecie na tej stronie (po fińsku).


najlepsza strona o najlepszym rysowniku!